PPEET

Legislativa EET


Legislativa

Aktuální informace najdete na webu ministerstva financí www.etrzby.cz


Účtenkovka

Od 1.10.1017 je možné registrovat účtenky ve hře Účtenkovka. Každý měsíc se bude losovat o více jak 20 tisíc cen v hodnotě 100 - 1 000 000 Kč. Losování proběhne vždy 15. den následujícího měsíce. Účtenku lze registrovat na webu nebo pomocí mobilní aplikace. Počet registrovaných účtenek je neomezený. Od jednoho obchodníka lze z účtenek vystavených v jeden den registrovat pouze jednu. Více informací na webu uctenkovka.cz.

Více informací »

Informační povinnost - vůči zákazníkovi

Podnikatel je povinen uvádět na místě, kde se provádějí evidované tržby, informační oznámení, které je dostatečně viditelné a čitelné. U tržeb evidovaných na internetu, je nutné toto informační oznámení také umístit na web.

Obsahem informačního oznámení je text ve znění:

  • „Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“ eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby v běžném režimu.
  • „Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Příjemce tržby eviduje tržby ve zjednodušeném režimu, tzn. je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně nejpozději do 5 dnů.“ eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby ve zjednodušeném režimu.